ГРОМ

На денешната конституивна седница, Собранието ги верификува сите 123 пратенички мандати, вклучувајќи ги оние од СДСМ и НСДП кои претходно се откажаа од истите. ...
сите 45 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија со 86 гласа „за“ денеска на конститутивната седница ги верификуваше мандатите на сите 123 пратеници избрани на предвремените ...
сите 49 | | | веќе видена