Плус Инфо

Денеска, по 69 години, со жалење може да констатираме дека Македонија секојдневно се оддалечува од патот кон Европската Унија, поради погрешните и назадни ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес нашата генерација има своја исто така праведна мисија заедно сплотени да ја градиме Република Македонија како демократска и економски напредна држава во ...
сите 34 | | | веќе видена

Со голем број настани во земјава денеска ќе биде одбележан 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. Државните институции, претседателот на ...
сите 72 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Нова ТВ зборува за интервјуто за Дојче Веле на поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски, каде ...
сите 28 | | | веќе видена

Нерегуларностите за време на изборниот процес, општата политичка и безбедносна состојба во Македонија беа главните теми на разговор на средбата на лидерот на ...
сите 33 | | | веќе видена

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Стасуваат фактурите од ММФ за изборите 2011 - Од каде ќе најдеме 82,5 милиони евра за да им вратиме на ...
сите 3 | | | веќе видена

Од ВМРО ДПМНЕ и не се очекуваше ништо друго освен на кривичната пријава против Гордана Јанкулоска за примени 80 илјади евра во кеш, да одговорат со закани за ...
сите 9 | | | веќе видена