Плус Инфо

На фан-страната ДУИ-УЧК на Фејсбук ноќеска е поставен пост сличен како повикот за линч на весникот „Лајме“, кој ја критикуваше владеачката ДУИ. Во овој пост ...
сите 3 | | | веќе видена

Златната акција на ВМРО-ДПМНЕ наречена Стевче Јакимовски мора постојано да ја докажува својата употребна вредност. Коалициониот партнер на Никола Груевски и на ...
сите 241 | | | веќе видена

Вчеравечер, според весникот Лајм, во бања во куќата во Радишани на семејството Зекири, кое ноќта пред изборите беше нападнато , експлодирала бомба кашикара. ...
сите 24 | | | веќе видена

Со 413 гласови „за“ и 176 гласови „против“ Зоран Заев останува лидер на партијата - објави Нова Тв. Ова е исходот од Конгресот за доверба на раководството на ...
сите 89 | | | веќе видена