Паланка 24

Едно лице е повредено во тепачка меѓу повеќе лица што се случила синоќа во Старата скопска чаршија, а продолжила по Камениот мост до булеварот ВМРО. 26-годишно момче со убодна рана од нож во десната потколеница било пренесено во Ургентен и се наоѓа надвор од животна сопственост. Полицијата привела три лица и се работи на целосно расчистување на случајот.
сите 21 | | | веќе видена