Портал

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, вчера околу 16,30 часот, непознат сторител го искршил стаклото на влезната врата на просториите во кои е сместен Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ул. 'Генерал Васко Карангелески' во Прилеп. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
сите 7 | | | веќе видена

Тепачката настанала на ул. „Ѓорѓи Капчев" помеѓу З.Л.(18), К.Л.(29), С.Л.(55) и А.Л.(16), членови на СДСМ, од една страна и И.И.(16) и неговиот татко Б.И.,членови на ВМРО-ДПМНЕ, од друга страна. Како што информира МВР, по кратка вербална расправија по завршувањето на митингот на кандидатот Стево Пендаровски во Лисиче, дошло до физичка пресметка во која лицата си размениле неколку удари. Полицијата работи на целосно документирање на случајот, по што против одговорните во инцидентот ќе следуваат соодветни поднесоци.
сите 3 | | | веќе видена