Зоран Поповски

Интересен е начинот на комуникација во редовите на македонскиот првак Вардар, со оглед дека тимот е составен од многу интернационалци и е предводен од шанскиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Изборниот резултат за Ѓорги Иванов со предноста која што ја има од првиот изборен круг, не е изненадување, туку напротив реална состојба на политичките сили на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пендаровски од збор до збор го кажуваше говорот подготвен за митинзи. Експерти блиски до СДСМ му најдоа оправдување – во таа дебата тој бил ставен во втор ...
сите 2 | | | веќе видена

Се бараше дебата и се случи. Барем така велат. Претседателските кандидати за претстојните избори, Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 6 | | | веќе видена