Зоран Поповски

Според првичните неофицијални резултати што ги објави Државната изборна комисија на својата веб-страница, од обработени 90,63 проценти од гласовите кандидатот ...
сите 4 | | | веќе видена

По масовно гласање, изборите поминаа во фер и демократска атмосфера, граѓаните ја донесоа одлуката која сметаат дека е најдобра за државата ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорѓе ...
сите 109 | | | веќе видена

Kандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов освои убедливо најмногу гласови на вчерашното гласање во првиот круг од петтите претседателски ...
сите 19 | | | веќе видена