Стево Пендаровски

Маратонска седница на Централниот одбор, која поминала со жестоки дискусии и остри тонови Опозицискиот СДСМ реши да ги врати 34-те пратенички мандати и во ...
сите 44 | | | веќе видена

Македонија имаше успешни избори, мирен и демократски изборен ден, најголем победник е Македонија. Имавме ефективни избори, без посериозни инциденти и проблеми, ...
сите 99 | | | веќе видена

ДИК на третата прес конференција во 18 часот ги соопшти процентите на излезност за парламентарните и претседателските избори. Одѕивот на гласачите до 17 ...
сите 24 | | | веќе видена