Стево Пендаровски

Социјалдемократите се одлучија на бојкот на парламентот во знак на револт од изборниот процес. Ваквата одлука според познавачите е малку чудна со оглед на ...
сите 248 | | | веќе видена

Полнење кутии, заплашување, тензии, вишок гласачи. Ова беа главните забелешки на ОБСЕ за изборниот процес во 2004 година кога Бранко Црвенковски стана ...
сите 13 | | | веќе видена

Како и да е, освестувањето на опозицијата е важно за државата. Тоа треба да се случи час поскоро за да почне и нејзино системско консолидирање. Тоа треба да се ...
| | веќе видена

За СДСМ, Ѓорѓе Иванов е нелегитимен претседател. Очекувано од опозициската партија имајќи ги предвид изјавите на Зоран Заев само минута по затворањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска му го врачи уверението на старо – новиот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов за нов мандат на претседателската ...
сите 3 | | | веќе видена