Стево Пендаровски

На прво место Ден по скромниот резултат во првиот круг од претседателските избори, лидерот на СДСМ Зоран Заев најави продолжување на кампањата. Тој очекува ...
сите 25 | | | веќе видена

Власта во второто полувреме влегува со психолошка предност, но ние влегуваме со силна одлучност да го откриеме докрај нејзиниот криминал, истaкна лидерот на ...
сите 21 | | | веќе видена

Иванов – Пендаровски: 449.000 наспроти 326.000. Разликата од 123.000 гласови е недостижна, сметаат аналитичарате кои ги консултираше Алфа. Според нив, ваквото ...
сите 23 | | | веќе видена

Тоа е прелиминарната изјава на Граѓанската асоцијација МОСТ за вчерашното гласање за претседателските избори, формирана врз основа на извештаите и информациите ...
сите 5 | | | веќе видена

Гласањето за првиот круг од претседателските избори помина во мирна атмосфера со изолирани тензични ситуации и релативно висока излезеност на граѓаните, ...
сите 9 | | | веќе видена

Фактот што видливото мастило лесно се отстрануваше беше причина за поголем број издржани реакции од страна на јавноста и гласачите. И на овие избори беше ...
сите 11 | | | веќе видена