Стево Пендаровски

Собранието на Република Македонија во понеделник треба да одржи седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на државата Ѓорге Иванов. Со ...
сите 96 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на државата Ѓорге Иванов. Со давањето свечена ...
сите 101 | | | веќе видена