Илијаз Халими

Тоа е прелиминарната изјава на Граѓанската асоцијација МОСТ за вчерашното гласање за претседателските избори, формирана врз основа на извештаите и информациите ...
сите 5 | | | веќе видена

Гласањето за првиот круг од претседателските избори помина во мирна атмосфера со изолирани тензични ситуации и релативно висока излезеност на граѓаните, ...
сите 9 | | | веќе видена

Фактот што видливото мастило лесно се отстрануваше беше причина за поголем број издржани реакции од страна на јавноста и гласачите. И на овие избори беше ...
сите 11 | | | веќе видена

Во пресрет на претседателските и предвремените парламентарни избори, започна потпишувањето на Заложбата за политичка одговорност, со која политичарите и ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ Премиерот Никола Груевски на митингот што коалицијата „За подобра Македонија“ го одржа во Дебар го повика лидерот на СДСМ да поднесе неотповиклива ...
сите 9 | | | веќе видена

На прво место Освен проблемот со името, интеграциските процеси и економијата, во фокусот на предизборната кампања на четворицата кандидати за шеф на државата ...
сите 44 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ Еднократен отпис на долговите на корисниците на социјална помош, невработени и на лица што имале семејна трагедија за струја, парно, банки и за ...
сите 23 | | | веќе видена