Илијаз Халими

Се бараше дебата и се случи. Барем така велат. Претседателските кандидати за претстојните избори, Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи фотографија од избирачко ливче на кое се пречкртани бројките пред тројца кандидати за претседател. Единствено не е пречкртана ...
сите 5 | | | веќе видена

И бидна и тоа чудо. Заврши предизборната кампања во пресрет на претседателските избори. Утрово на ранобудниците ќе им недостасуваат пораките за демократијата, ...
| | веќе видена