Илијаз Халими

Денеска продолжува претседателската и кампањата за предвремените парламентарни избори. Ѓорге Иванов на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателските кандидати за претстојните избори Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, Стево Пендаровски од СДСМ, Илјаз Халими од ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатите кои се влезени во трка за претседателската функција во Македонија, вчера (5.04) се соочија на ТВ-дебата. Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ...
сите 20 | | | веќе видена