Ѓорге Иванов

„Имаме изграден став, работиме тимски, сите институции соработуваат, знаеме што сакаме, затоа и сите земји надвор не почитуваат“, истакна претседателскиот ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот Иванов посочи дека и натаму ќе се залага за унапредување на правата на ромската заедница и достигнување на степенот на целосна нивна инклузија во ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ соопшти дека на денешните народни собири на нејзиниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, му биле отворени вратите таму каде што неговиот ...
сите 34 | | | веќе видена