Ѓорге Иванов

Словенечкиот пратеник во Европскиот парламент, Милан Звер, испрати честитки за успешните, фер и демократски избори во Република Македонија, пренесува МИА од ...
сите 9 | | | веќе видена

На власт од 2006 година, македонскиот премиер Никола Груевски ќе добие трет мандат, јавува утрово телевизијата „Евроњуз“, нанесувајќи ѝ тежок удар на главната ...
сите 2 | | | веќе видена

Со ваков наслов германската новинска агенција ДПА се осврнува на изборниот резултат во Македонија. Земјата избра нов состав на парламентот и нов претседател - ...
сите 2 | | | веќе видена