Ѓорге Иванов

Се бараше дебата и се случи. Барем така велат. Претседателските кандидати за претстојните избори, Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 6 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов од митингот во Крушево порача дека како претседател превземал обврска да ги штити ...
сите 16 | | | веќе видена

Имавме фер, демократски и слободни избори. Граѓаните поддржаа јасен концепт, наспроти непостојаност во ставовите, конфузија и празни зборови, оцени кандидатот ...
сите 19 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов вечерва одржа митинг во Струга. Тој пред граѓаните истакна дека вчера во овој град освоил повеќе гласови ...
сите 18 | | | веќе видена

Ѓорге Иванов, кандидатот за претседател на ВМРО ДПМНЕ и на Коалцијата „За подобра Македонија“ вечерва одржа митинг во Струга и оттаму порача дека треба масовно ...
сите 37 | | | веќе видена