Ѓорге Иванов

Собранието на Република Македонија во понеделник треба да одржи седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на државата Ѓорге Иванов. Со ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот Иванов согласно членот 81 од уставот пред собранието ќе даде свечена изјава со која и официјално ќе го почне вториот претседателски мандат по ...
сите 16 | | | веќе видена