Ѓорге Иванов

Чест ми е да сум тука, на ова место кое е родно место и на Пулевски и Зографски и на Сариевски и Личеновски, на Мажовски и Дичо Зограф, Саме Жерновски, на ...
сите 10 | | | веќе видена

Жителите на Жировница го поздравија кандидатот за претседател на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов и изразија поддршка ...
сите 7 | | | веќе видена

Жителите на Жировница го поздравија кандидатот за претседател на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов и изразија поддршка ...
сите 16 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од ДПА, на средбите во скопската населба Синѓелиќ истакна дека Албанците знаат да проценат за кого треба да гласаат и да донесат ...
сите 4 | | | веќе видена

Програмата со која ја добив вашата доверба е целосно исполнета. Сега доаѓам со нова програма, за нова доверба. Во Тетово стопанствениците и граѓаните ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој тим го надоместува она што беше пропуштено. Она што неоправдано беше запоставувано со години . Функционираме како организирана држава во која доаѓаат ...
сите 21 | | | веќе видена

Груевски: Одиме на уверлива победа! Премиерот Груевски потенцираше дека секој глас е битен за убедливоста на победата на претстојните избори со што ќе може да ...
сите 8 | | | веќе видена