Ѓорге Иванов

Предолгото чекање за следниот исчекор во евроинтегративниот процес не помага за забрзување на реформите и надминување на забелешките од извештајот на ...
сите 53 | | | веќе видена

Позитивен настан на неделата е заедничкото македонско-бугарско чествување на Св. Кирил и Методиј на 11 мај во Софија Ворелативна сенка на постизборните настани ...
| | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Брисел. Според информациите од неговиот кабинет, Иванов ќе ...
сите 79 | | | веќе видена