Ѓорге Иванов

Прес-конференцијата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и на првиот човек на Европскиот совет Херман ван Ромпуј, закажана за 18:15 часот по нивната средба ...
сите 36 | | | веќе видена

Статус-кво ситуацијата во однос на македонските евроинтеграции фрустрира, изјави претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на денешната средба со ...
сите 51 | | | веќе видена