Зијадин Села имал сообраќајка во Скопје?

Градоначалникот на Струга и претседател на Движењето за реформи ДПА, Зијадин Села имал сообраќајна несреќа на улица „Скупи“ во Скопје, според непотврдени информации.Автомобил „Фолксваген“ со струшки регистарски ознаки, за кој се претпоставува дека е на Села, попладнево се судрил со камион.Во несреќата нема повредени, а сообраќајот накратко бил во прекин, додека дежурните служби го тргнале ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒