Валандовчанка продавала фалсификувани тренирки и петарди

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против С.В. (44) од Валандово која продавала фалсификувани тренерки и петарди, информира МВР. Таа се товари за кривичните дела повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма и за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи. Полицијата во март годинава извршила претрес ...

⇐ DailyДневник ⇒