Уапсен Kосовец

Kосовски државјанин баран од скопската полиција бил уапсен завчера на граничниот премин Долно Блаце, информира МВР. Според полицијата, Kосовецот Г.Х. (52) во 16 часот се пријавил за влез во земјава. Притоа било утврдено дека за него во евиденцијата стои предупредувањето „Апси“. Таква наредба дал Основниот суд Скопје. Полицијата веднаш го уапсила по што Г.Х. бил предаден во ПС Гази Баба за ...

⇐ DailyДневник ⇒