Трагедија на влезот на Велес – возач на „сканија“ загина при пад во бездна

Млад возач загина откако управувајќи товарно возило „сканија“ со велешки регистарски ознаки и приколка „Шмиц“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото кое почнало да се лизга по коловозот и удрило во бетонски столб, по што застанало. Возачот Ј.Р.(23) од с.Марена, кавадаречко, паднал од кабината во бездна. Од екипа на Итна медициснка помош Ј.Р. бил пренесен во Општа болница ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒