ТЕТОВО: Застрелана жена на свадбена веселба

Четириесет и четиригодишна жена била застрелана во нозете на свадба во Мала Речица Застреланата 38-годишна жена на свадбена веселба во Мала Речица вчера била донесена во болницата во Тетово. Како што соопшти МВР, во 17 часот во СВР-Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38) од село Мала Речица , Тетовско, со повреди во пределот на нозете нанесени од ...

⇐ DailyТелеграф ⇒