Тешка сообраќајка кај Куманово, 14 повредени

14 граѓани се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на автопатот Куманово-Крива Паланка. До несреќата дошло кога околу 17:30 часот се судриле автобус и два автомобила. Во несреќата повреден е и поранешниот министер за финансии на Албанија, Арбен Ахметаи. Двајца од повредените се со потешки повреди, поради што се префрлени на лекување на клиниките во Скопје, а останатите ...

⇐ DailyКајгана ⇒