ТЕПАЧКА ВО ТЕТОВО: Две лица прободени со нож, напаѓачите се уапсени

Крвава тепачка се случила ноќеска во Тетово. Двајца повредени биле пренесени во тетовската клиничка болница каде што им била укажана помош, по што едниот од нив поради сериозноста на повредите бил префрлен на скопските клиники Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож во тепачка што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информира портпаролот на СВР-Тетово, Марјан Јосифовски. ...

⇐ DailyТелеграф ⇒