Струмичанец починал од студ пред својот дом

Шеесетгодишниот Трајко Трендов од Струмица, завчера е најден мртов пред неговиот дом, на улицата „Пиринска“.Неговото безживотно тело, пред влезната врата го забележале соседите, кои веднаш ја повикале полицијата и неговите најблиски. Телото на Трендов било вкочането, а од направениот увид е констатирано дека починал од смрзнување од студ.- Ме викнаа и ми кажаа дека татко ми лежел починат. Кога ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒