Страшна сообраќајка на Партизанска: Брзал во болница, поминал на црвено па се забил во возило

Страотна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Скопје, на булеварот Партизанска. Како што пишува , возач кој брзал кон болница, поминал на црвено на семафорот и се судрил со друго возило. Се работи за две возила, пежо“ и „алфа ромео“ кои директно се судриле. Возачот бил повреден и веднаш транспортиран во болница, а причинета е и голема материјална штета. Деловите од возила разлетани на сите ...

⇐ DailyПрес 24 ⇒