Во сообраќајка тешко повреден 23-годишен велешанец

Утринава околу 08.30 часот на ул.„Васил Ѓоргов“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „Шевролет спарк“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ј.Х.(43) од Велес и мопед непозната марка без регистарски ознаки, управуван од А.С.(23) од Велес, при што, возачот на мопедот се здобил со тешка телесна повреда и истиот е пренесен во Општа болница – Велес.По ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒