Шурата го пробол зетот во семејна кавга

Вчера во 10:05 часот во полициската станица Тетово, од Клиничка болница Тетово пријавиле дека е донесен 42-годишниот А.А. од кичевско село Зајас, со повреди нанесени од остар предмет во пределот на левото рамо и во левата надколеница, информира Министерството за внатрешни работи.- Од извршениот разговор со А.А. било утврдено дека повредите со нож му ги нанел М.Д. (30) од село Горно Строгомиште, ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒