Шура го нападнал со нож зетот оти мислел дека му ја разболел сестрата

Четириесет и двегодишен жител на кичевското село Зајас бил ранет со нож од својот шура, по што со повреди во пределот на левото рамо и во левата натколеница бил пренесен во Клиничка болница Тетово. Од извршениот разговор со А.А. било утврдено дека повредите со нож му ги нанел М.Д. (30) од с.Горно Строгомиште, кичевско. М.Д. сам се пријавил во полициската станица Тетово и го признал делото. Како ...

⇐ DailyКајгана ⇒