Семејна тепачка поради имот

Вчера околу 10,30 часот, во Тетово на ул.„Железничка“, во подрумска просторија од куќата сопственост на М.Ј.(77), дошле тројца негови роднини, со кои ја делел куќата и истите поради нерасчистени имотно правни односи веднаш физички го нападнале, удирајќи го со раце и нозе во пределот на главата и телото, а едно од лицата со тврд предмет го удрил во пределот на телото, од што М.Ј. паднал во ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒