Разбојници претепале маж во куќа во Бутел

Скопјанецот Благоја Д. се бори за живот во Ургентниот центар откако завчера бил претепан од двајца разбојници што провалиле во неговата куќа во населбата Бутел. Според полицијата, случајот во полиција го пријавила З.В. откако го пронашла соседот Благоја Д. како лежел повреден на подот од собата. Благоја бил контактибилен и на сосетката ~ кажал дека бил нападнат од непознат маж и жена, но потоа ...

⇐ DailyДневник ⇒