Расветлена кражбата на накит од куќа во Гостивар

Полициските инспектори ја расветлија кражбата на златен накит и лап топ вредни над 300 илјади денари, која вчера утро беше пријавена во полициската станица во Гостивар. Според СВР Тетово, осомничена е малолетната ќерка на сопственикот на куќата која наводно спиела во времето кога се случил грабежот. - Осомничената која нема наполнето 18 години, вечерта од регал во дневната соба го зела ранецот во ...

⇐ DailyВест ⇒