Полицаец фатил крадец на акумулатор

Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р. (42) од Прилеп, забележал дека им се приближил полицискиот службеник и со нож замавнал кон него, при што му нанесол расекотина во пределот на десната дланка, по што побегнал. По преземени мерки, полициски службеници ги ...

⇐ DailyМакфакс ⇒