Почина уште еден затвореник

Затвореник почина во болница, Македонец од Австралија најден мртов во својата куќа во Лескоец, еден демирхисарец се удави во бунар. Во вторникот, околу 11 часот во Скопје во клиничкиот ценатр „Мајка Тереза“ починал М.А. (73) од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ „Идризово“ во времетраење од 4,5 години. Истиот на лекување бил донесен на 02.01.2017 година, прво на Клиника за ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒