Со пиштол ограбил казино

Разбојник вооружен со пиштол ограбил казино во Скопје и украл околу 30.000 денари. Според полицијата, разбојништвото се случило завчера во 8.50 часот во казино на булеварот Партизански одреди. Разбојникот влегол внатре и го вперил пиштолот во вработените. Потоа заканувајќи им се дека ќе пука, им наредил да му ги дадат парите. Разбојникот одзел околу 30.000 денари и избегал. Полицијата извршила ...

⇐ DailyДневник ⇒