Пиштол и муниција украдени од автомобил

Арамија провалил во автомобил од кој украл пиштол и муниција за истиот, завчера во скопската населба Kисела Вода, информираше МВР. Според полицијата, кражбата се случила околу 19.20 часот на булевар Борис Трајковски. Тогаш непознато лице со погоден предмет го скршило задното десно стакло од автомобилот „ауди“, сопственост на K.С. (24) од село Сопиште.Kрадецот ја протнал раката внатре и украл ...

⇐ DailyДневник ⇒