На обдукција телото на детето што настрада од напад на куче

По наредба на јавен обвинител, над телото на четиригодишното дете од с. Бачишта, Кичевско, ќе биде извршена обдукција.Детето починало вчера во Ургентниот центар Скопје, на КАРИЛ, откако минатата недела беше нападнато од куче. Детето доби потешки повреди во пределот на градниот кош, стомакот и главата, по што од кичевксата болница беше префрлено во Скопје.Настанот се случил навечер кога ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒