Го нашле во „Ситимол“: Полиција три дена трагала по исчезнат тинејџер

Во понеделникот во полициската станица во Куманово, М.С. од с.Младо Нагоричане, кумановско, пријавил дека неговиот 17-годишен син заминал од дома претходниот ден во 11 часот и до моментот на пријавување не се вратил дома. СВР Куманово презема мерки за пронаоѓање на лицето. Вчеравечер во 20.00 часот полицијата го пронашла 17-годишникот во Скопје.

⇐ DailyКурир ⇒