Молотов коктел фрлен во кафе-бар во Тетово

Ноќеска околу 4 часот засега непознати сторители предизвикале општа опасност во кафуле лоцирано на улица „ЈНА“ во Тетово откако го скршиле изложното стакло, при што внатре фрлиле стаклено шише со запалива течност, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци од фрлениот “молотов” коктел избувнал пожар што опожарил две дрвени маси, дванаесет сточиња, од кои ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒