Маж починал во Лескоец

Во семејна куќа во охридското село Лескоец е пронајдено безживотното тело на У.П. (1950) кој освен македонско имал и австралиско државјанство. Починатиот го пронашле роднини, кои ја известиле полицијата. Доктор од Итна помош на телото на починатиот не открил знаци на насилна смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е однесено за обдукција.

⇐ DailyЖурнал ⇒