Маж нападнат од непознати сторители во бесознание префрлен на Ургентен

Вчера во 18.10 часот во ЕИК Скопје, З.В. пријавила дека на ул. „Хо Ши Мин" во Скопје го пронашла Б.Д. како лежи на под.Според приојавата во полицијата Б.Д. и кажал дека бил нападнат од две непознати лица, машко и женско, при што паднал во бесознание.Во куќата имало извршено претурање по сите соби.Б.Д. со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар „Мајка Тереза“ и истиот е ...

⇐ DailyМКД ⇒