Купил сигнално оружје и го приспособил во огнено

Полицијата поднесе кривична пријава против Љ.М. (29) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.Во јануари 2017 година пријавениот неовластено набавил пиштол за светлосно-звучна сигнализација калибар 9мм и 50 куршуми за звучна сигнализација калибар 9 мм. Потоа, пријавениот извршил ...

⇐ DailyМКД ⇒