Kупил 130 јагниња, но не ги платил

Измамник купил 130 јагниња, но не ги платил, па добил кривична пријава, информира МВР. Станува збор за Ј.Д. (55) од кумановското село Kокошиње. Против него е поднесена кривична пријава за измама. Според полицијата, Ј.Д. во април лани од С.М. (40) од кривопаланечкото село Kонопница ги купил јагнињата. Измамникот за пазарот требало на трансакциската сметка на С.М. да му префрли 141.700 денари. По ...

⇐ DailyДневник ⇒