Крвава тепачка во Тетово - повредени четири лица

Со повреди се здобиле сите учесници во настанот додека Е.И. е задржан во Клиничка болница Тетово хирушко одделение со повреди во пределот на левото рамо левата слабина и левата нога и по кажување на дежурниот доктор се работи за телесни повреди и истиот е надвор од животна опасност Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово при што се обезбедни предмети кои ќе бидат доставени за вештачење ...

⇐ DailyПрес 24 ⇒