Крвава драма во Кривогаштани: Едно лице си заработи кривична

На 19 април минатата година, пред кафеана во Кривогаштани, започнала вербална расправија помеѓу пријавениот и М.Х.. По кратко време, пријавениот од неговото патничко возило, кое било паркирано во непосредна близина, извадил нож и му нанел расекотина на раката на М.Х.. По ова, М.Х. почнал да бега, а пријавениот тргнал по него и му нанел повреди во пределот на грбот и стомакот.

⇐ DailyКурир ⇒