Крадец повредил полицаец со нож

Полициски службеник од Прилеп вчера беше повреден со нож од крадец.Настанот се случил во 20.50 часот во Прилеп, на улица „Марксова“, кога полицаецот кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив.- Еден од сторителите, 42-годишниот Р.Р. од Прилеп, забележал дека им се приближил полицаецот и со нож замавнал кон него, нанесувајќи му расекотина во ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒